Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Python Dili Soru & Cevap
Simdide mobilde calistirmak istiyorum herkes zor yoldan calistirmis ama ben qpython ile direk calistircam. telefonuma indirdigim modülü pip.consol dan nasil yuklemem gerekiyor. (Sadece modul ekliycem sonra kendi calisacak) Modulun direk ismini yazmakla olmaz tahminimce.
Ara
(02-05-2018, Saat: 09:57)oktay811 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  @ondemand ben de yeni sayılırım. Bildiğim kadarıyla senin ilgileneceğin şeylerde işine yarayacaklar selenium, beatifulsoup,mechanize bu modüllere bi bak.

teşekkürler. selenium zaten ilk sıramdaydı diğerlerine de bakacağım
Ara
Python kullanışlı bir yazılım dilimi kullanmayı tavsiye edermisiniz
Ara
bunu bu forumda sorduysan zaten çoğu kişi tavsiye edecektir. Eğer yazılıma yatkınsan zaten 1-2 haftada temel bilgileri öğrenir 1-2 ayda da kendine yetecek kadar kullanabilirsin.
Turbobit Premium Link Çeviri | Turbobit Link Generator | http://turbobit.qpython.club
"def parca(arr, count):
return [arr[i::count] for i in range(count)]"

ve

if info.find("bişeyler")>-1

"

Bunların tam olarak kullanımı nasıl olur acaba?
Ara
@oktay811 ne sordun ben şahsen anlamadım. Biraz açıklayıcı olsan fena olmaz.
Turbobit Premium Link Çeviri | Turbobit Link Generator | http://turbobit.qpython.club
İlk yazdığım şeyin kullanımını çözdüm de, ikincisi

"
if info.find("bişeyler")>-1:
print "var"
else:
print"yok"

"

şimdi burada elimizde info adında bir metin olsun içerisinde "bişeyler" arıyoruz, benim bildiğim "if .... != -1: " içinde olduğunu gösteriyor. Ama bazı yerlerde hem üstteki gibi "<-1" ve ">0" felan görüyorum. Acaba ben mi yanlış anladım...
Ara
find ile aradığın metin bulununca "-1" den büyük bi değer elde edersin. Artık nasıl kullanacağın sana kalmış.
Merhaba bir sorum varda.

diyelim ki elimizde
PHP Kod:
liste=["0","1","2","3","4"........,"98","99","100"]

diye bir liste  var ve bunu
liste
=[["0",...,"10"],["11",...,"20"],...["91",...,"100"]] 

şeklinde onluklara ayırmak istiyorumsıralı olarakbunu nasıl yapabilirim?

liste=[liste[i:i+10)] for i in range(0,len(liste),10)]

şöyle bişey yaptım ama olmadı 
Ara
tamam başında # varmış Big Grin
Ara

{lang: 'en'}

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  15gb .myd uzantılı dosya python ile okutma perry 1 785 27-11-2022, Saat: 17:59
Son Yorum: perry
  GÜNCEL Python request , c# request e göre çok yavaş ne yapabilirim perry 12 2,293 28-09-2022, Saat: 20:27
Son Yorum: krast
  YENİ Python Pyqt5 memory leak sorunu perry 3 860 28-09-2022, Saat: 11:33
Son Yorum: gecemor
  YENİ PYTHON ads approval CaglarDevv 2 1,074 04-07-2022, Saat: 01:23
Son Yorum: CaglarDevv
  python konusunda yardıma ihtiyacım var $cr!pt HUB 3 794 15-06-2022, Saat: 18:11
Son Yorum: CaglarDevv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Change Theme