Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Python Dili Soru & Cevap
@excel tamam oldu, teşekkür ederim.
Ara
Öncelikle python dilini öğrenmeye başladım, python2-3 ile ilgili iki tane güzel kaynak buldum çalışıyorum ama hala benim şu script aklımı kurcaladığı için kendimi tutamıyorum.
PHP Kod:
# -*- coding: cp1254 -*-
import timeossysbase64
import requests
import urllib2

url 
"http://speedtest.tele2.net/10GB.zip"

def parcala(filename,url):
        global 
value
        a
=5000000  #in byte

value requests.head(urlheaders={'Accept-Encoding''identity'}).headers.get('content-length'None)

#if not value:
        #        print "boyut yok!"

numsplits int(value) / int(a)

lst = []
        for 
i in range(numsplits):
                if 
== 0:

lst.append('%s-%s' % (int(i), int(round(int(value)/(int(numsplits)*1.0) + int(value)/(int(numsplits)*1.0)-10))))
                else:

lst.append('%s-%s' % (int(round(int(i) * int(value)/(int(numsplits)*1.0),0)), int(round(int(i) * int(value)/(int(numsplits)*1.0) + int(value)/(int(numsplits)*1.0)-10))))

for 
aralik in lst:
                print 
aralik

#print lst[int(aralik)]

time.sleep(2)

sa urllib2.urlopen(url)

#print sa.getcode()
                #time.sleep(5)

if sa.getcode() == 200:

req urllib2.Request(url)

req.headers['Range'] = 'bytes={}'.format(str(aralik))

base urllib2.urlopen(req).read()

f=open(filename+str(aralik)+".txt"'w')

f.write("kod "+base64.b64encode(base)+" kod")

f.close()
        return 
lst
print parcala("aaaa",url

Sonunda başardım Big Grin
Ara
forumda yeniyin, üyeliğim vardı ama aktif değildim.
hiçbir yazılım dili ve programlama vs bilmiyorum, bu gece itibariyle python öğrenmeye başladım, bakalım hayırlısı.
kendimce hesap açma, mail açma, aynı siteye ait birsürü farklı üyeliklerde toplu olarak çalışma amacıyla bot yapmak için öğreneceğim.
bu dediklerimi yapabilecek seviyeye gelmek ortalama bir insan için ne kadar sürer sizce?
Ara
@ondemand ben de yeni sayılırım. Bildiğim kadarıyla senin ilgileneceğin şeylerde işine yarayacaklar selenium, beatifulsoup,mechanize bu modüllere bi bak.
Ara
https://github.com/instabot-py/instabot.py

Instagram botu python dilinde. Gayet basit ve pratik. Fakat ben bunu mobilde calistirmak istiyorum. Pcdede calistiramadim gerci. Pythondan anlayan el atabilirmi.
Ara
(02-05-2018, Saat: 17:13)Ali Can Akar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  https://github.com/instabot-py/instabot.py

Instagram botu python dilinde. Gayet basit ve pratik. Fakat ben bunu mobilde calistirmak istiyorum. Pcdede calistiramadim gerci. Pythondan anlayan el atabilirmi.

Bunu ilk olarak pc de veya telefonda kendin deneyimlemelisin. Scriptin istediği modüller falan olmalıdır, veya api kullanıyosa instagramdan api anahtarlarını alıp koda eklemelisin vs vs.
Turbobit Premium Link Çeviri | Turbobit Link Generator | http://turbobit.qpython.club
(02-05-2018, Saat: 20:26)gecemor Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(02-05-2018, Saat: 17:13)Ali Can Akar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  https://github.com/instabot-py/instabot.py

Bunu ilk olarak pc de veya telefonda kendin deneyimlemelisin. Scriptin istediği modüller falan olmalıdır, veya api kullanıyosa instagramdan api anahtarlarını alıp koda eklemelisin vs vs.

Videolu anlatımlari yaptim. Eskiden direk calisirmis cok basit birsey. Simdi calismiyormus. Sebebini arastiriyim. Bulursam burada paylasirim.
Ara
(02-05-2018, Saat: 20:33)Ali Can Akar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(02-05-2018, Saat: 20:26)gecemor Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Bunu ilk olarak pc de veya telefonda kendin deneyimlemelisin. Scriptin istediği modüller falan olmalıdır, veya api kullanıyosa instagramdan api anahtarlarını alıp koda eklemelisin vs vs.

Videolu anlatımlari yaptim. Eskiden direk calisirmis cok basit birsey. Simdi calismiyormus. Sebebini arastiriyim. Bulursam burada paylasirim.

ee çalışıyo bu..
Ara
(02-05-2018, Saat: 21:32)excel Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(02-05-2018, Saat: 20:33)Ali Can Akar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Videolu anlatımlari yaptim. Eskiden direk calisirmis cok basit birsey. Simdi calismiyormus. Sebebini arastiriyim. Bulursam burada paylasirim.

ee çalışıyo bu..

Kafama sıkıcam bende neden calismiyor aynisini yaptim ya
Ara

yaptım pip'i güncelledim oldu
Ara

{lang: 'en'}

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  15gb .myd uzantılı dosya python ile okutma perry 1 616 27-11-2022, Saat: 17:59
Son Yorum: perry
  GÜNCEL Python request , c# request e göre çok yavaş ne yapabilirim perry 12 2,184 28-09-2022, Saat: 20:27
Son Yorum: krast
  YENİ Python Pyqt5 memory leak sorunu perry 3 776 28-09-2022, Saat: 11:33
Son Yorum: gecemor
  YENİ PYTHON ads approval CaglarDevv 2 1,025 04-07-2022, Saat: 01:23
Son Yorum: CaglarDevv
  python konusunda yardıma ihtiyacım var $cr!pt HUB 3 769 15-06-2022, Saat: 18:11
Son Yorum: CaglarDevv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi
Change Theme