Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Win10 başlangıç onarımı hatası
Arkadaşlar bu hatayı nasıl giderebilirim bilgisi olan var mı sürekli aynı ekrana yönlendiriliyorum.
Windows un kendi sitesindeki yönlendirmeleri uyguladım sonuç alamadım. Format atmadan halledebilme imkanım var mı acaba?

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Ara
Belki ki bişeyler ters gidiyor, genelde harddisk birleştirme hataları giderme yapınca geçiyor
Ara
Bilgisayar bu ekranda döngüye girmiş durumda hocam yani en azından benim denemelerimde hep bu döngü oldu , güvenli modda bir türlü açılmadı
Ara
Büyük ihtimalle Windows un kurulu olduğu dosyalarda değişiklik yapmışsın yada değişiklik yapan bir uygulama yüklemişsin formattan başka çaren yok eğer çok önemli bilgilerin varsa diski biçimlendirmeden Windows’u kur yeniden ordan dosyalarını kurtarabilirsin yada linux felan kurup ordan hdd erişip ordan yedeğini alabilirsin ama formattan başka çare yok gibi gözüküyor

Yok ben format atmak istemiyorum kardeşim diyorsan bir USB Veya cd ye Windows dosyalarını kur Windows’u onarma seçeneği ile Windows’u onarırsın 3 farklı seçenek sundum hangisi sana uygun gelirse
Ara
Çok teşekkürler umut hocam , daha önce de güncelleme yüklenirken bilgisayar kapanmıştı sorun olmuştu bu sefer de eve geldiğimde ev arkadaşımın bu şekilde bıraktığını gördüm büyük ihtimalle yine güncelleme esnasında kapandı. Çözüm önerilerini deneyip sonuçlarını paylaşacağım.
Ara
Güncelleme mevzusuna gelince güncellemeden kaynaklı olma ihtimali şöyle var = eğer donanımların Windows 10a uyumlu değilde bu sorun oluşabiliyor güncelleme yapınca
Ara
Aynı hatayı bir yakınımın laptopunda almıştım. Onda sorun hdd' te oluşan bad sectorlerden kaynaklandığı ortaya çıktı. Sonuç hdd yandı. Sende de hdd yanmış olma ihtimali var. Win10 PE tarzı flash bellekten çalışan windows kurarak açmaya çalış ve yedekle derim ben. Hatta pc' den anlıyorsan Active kill disk for dos v.b proğramlarla full hdd' i silmeni tavsiye ederim. Ben bu durumun hdd' de oluşan badsectorlerden kaynaklanma ihtimalini yüksek görüyorum...
Ara
Formatla kurtardık yeni dönebildim buraya. Dosyaları kurtarmaya çalışsak hdd yanabilirmiş bilgisayarcı tavsiyesi üzerine format attık.
Ara
Bilgisayarcı biraz abartmış bence Smile
Ara
Bilgisayarci baya saglam atmis. Demek ki benim kasanin halini gorse nukleer bomba patlamasi yasayabilirsin tarzi bir sey derdi.
Ara

{lang: 'en'}

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Change Theme