Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook oto dosya yükleme hakkında
Selam. bilindiği gibi facebook grup dosyalarında paylaşım yapılan dosya sınırı 100mb. Fakat aynı anda farklı sayfalarda dahi grubda dosya gönderilemiyor. Acaba grubta liste halinde paylaşılacak dosyaları teker teker upload edecek ve vps ubuntuda çalışacak bir uygulama yapılabilir mi?

Eğer olursa turktelekom'un 9 tl ye sınırsız facebook paketini almayı düşünüyorum. şu an eskiden kalma turkcell sarı kutu face paketi var. Bununla vps den manuel olarak gruba dosya paylaşıp face paketi ile indiriyorum. fakat tek tek upload etmek uzun sürüyor. bu işi oto yapacak bir uygulama olsa aylık 400-500gb rahatlıkla kullanırım. üstelik her türlü uygulamayı, dosyaları zip ile parçaladıktan sonra da orjinal bir şekilde tekrar birleştirebiliyoruz.

Turkcellin 100gb 'lık face paketini 3 günde 30gb'a düşürdüm. Üstelik seçmece dosya yüklediğim halde Big Grin

Ara
Dosya paylaşım sınırı 25mb diye biliyordum, telefondaki Facebook uygulaması ile denedim öyle dedi.

Eğer pc de tarayıcıdan 100mb yükleniyor ise güzelmiş.

Bak dostum, önce kendi pc de selenium yükle python için olanını sonra tarayıcından dosya yükleme scripti hazırla selenium ile sonra server a desktop kur vncserver mesela, sonra chrome veya mozilla yükle orada face grup sayfasını aç, dosyaları tek tek yüklesin. YouTube da var selenium kullanımı. Basit bişey aslında ama tagları bulmak zor :/
Bide simpleserver ile birleştir, servera bağlanmadan istediğini yükle...
Hatta aynı şeyi lifebox için de yaparsın, lifebox a yükle türkcell için 5gb paketi kullan.

@ahmettepe
Bide malesef türkcell sarı kutu gelmiyecek...
Ara
@ahmettepe

https://i.hizliresim.com/lZoJVb.png

Bunu mu yüklüyorsun Big Grin 5gb çok fazla hem de dual değil.
Dual gelseydi ben de indirirdim...
Ara
(08-11-2018, Saat: 11:54)oktay811 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  @ahmettepe

https://i.hizliresim.com/lZoJVb.png

Bunu mu yüklüyorsun Big Grin 5gb çok fazla hem de dual değil.
Dual gelseydi ben de indirirdim...

evet onu indirdim. ben dual tr dublaj sevmiyorum. orjinal dil+tr altyazi kullaniyorum. 

vps de vnc ve firefox kurulu.fakat şu selenium+python benim için zor olcak. yine de kurcalayim bu selenium konusunu.
Ara
@ahmettepe

PHP Kod:
driver.get("https://www.facebook.com/groups/GRUP_KODU/files/")

time.sleep(10)

driver.find_element_by_link_text("Upload FileUpload File").click()

time.sleep(2)

driver.find_element_by_id("u_16_4").clear()

time.sleep(2)

driver.find_element_by_id("u_16_4").send_keys("Dosya hakkında bişeyler yaz kısmı")

time.sleep(2)

#driver.find_element_by_name("file1").click()

#time.sleep(2)

#driver.find_element_by_name("file1").clear()

#time.sleep(2)

driver.find_element_by_name("file1").send_keys("Dosya yolu, mesela:/root/mission2018.z52")

time.sleep(2)

driver.find_element_by_xpath("(.//*[normalize-space(text()) and normalize-space(.)='Select a file on your computer (Max size 100 MB)'])[1]/following::button[1]").click() 

Taglar konusunda bunu bir dene, eğer hata çıkarsa başında # olan satırları aktifleştir.

Sayfanın dili ingilizce olması lazım, türkçe karakterler bazen sıkıntı çıkarıyor seleniumda, yada ben beceremiyorum Smile
Ara

{lang: 'en'}

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gdrive daki Ortak Drive dosya indirme, izleme sorunu? ahmettepe 6 3,264 23-12-2020, Saat: 11:53
Son Yorum: ahmettepe
  Paralı bir siteden dosya indirme arifsagdi 0 1,949 13-05-2019, Saat: 17:28
Son Yorum: arifsagdi
  Soru Vpn hakkında Umutrc 0 1,289 26-02-2019, Saat: 23:52
Son Yorum: Umutrc
  Vps ye yükleme yapacak uygulama? ahmettepe 12 5,117 27-08-2018, Saat: 12:03
Son Yorum: gecemor
  Facebook video yükleme (vps ile) ahmettepe 5 2,896 08-08-2018, Saat: 08:05
Son Yorum: ahmettepe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Change Theme