Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir scripti başka bir script ile açmak
Herkese merhaba qpython konusunda heran fıttırmadan bana yardım ederseniz çok müteşekkir olurum Smile . Threading yöntemini tam bilmediğimden böyle birşey yapacağım.

Elimde iki tane script var. A.py ve main.py
Şimdi A.py benim asıl ilgilendiğim kısım ve main.py içinde yürüteceğim, bunun için 'import A' diye ekledim en başa ve ortalarda bir yerde os.system("python A.py") yazmışım.
Yanlız main.py de bazı işlemleri yaptıktan sonra A yı başlatsın istiyorum ama ben açınca direk A başlıyor.
Ara
Threading ile ilgili bana kaynak linki verebilirmisiniz? İngilizcede olabilir ne yapalım artık. Bulduklarım işimi görmedi Sad
Ara
farklı farklı scriptler yazmak zorunda mısın ?
mesela main.py nin içerisine eklesen A'yı fonksiyon olarak, o şekilde threadla çalıştırsan daha kolay. threading'in yaptığı tam olarak yeni bir interpreter çağırıp verdiğin fonksiyonu onun içinde çalıştırmak zaten
Ara
(28-03-2018, Saat: 23:18)excel Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  farklı farklı scriptler yazmak zorunda mısın ?
mesela main.py nin içerisine eklesen A'yı fonksiyon olarak, o şekilde threadla çalıştırsan daha kolay. threading'in yaptığı tam olarak yeni bir interpreter çağırıp verdiğin fonksiyonu onun içinde çalıştırmak zaten

@excel Hocam benim A.py diye bahsettiğim script o kadar karışıkki neresinden başlayayım neresine bakayım bilemedim, seviyem henüz o kadar olmamış.
Ara
@oktay811 seviyenin üzerinde bi iş yapmaya çalışıyosun o zaman. önce kendini geliştir, sonra bu çalışmaya geri dön
Ara
A.py dediğin şey Class yapıları gibi bir şey sanırım. Ama main fonksiyonun olduğu yerde gerektiği zaman ama A.py ile main fonksiyonu aynı anda devam etmesini istiyorsan A.py'yi normal oluştur constuructorunda thread bazında işlemler yap

PHP Kod:
Thread(target tryNumberargs = (100000,200000)).start()#tyNumber fonksiyon A.py'de main fonksiyonu oluştur consturctor mantığı gibi ama fonksiyon olması gerekli yani benim bildiğim thread kullanımı bu şekilde diğer türlü de kesin oluyor ama elimde örnek kodu yok args kısmında fonksiyonun parametre örneğin bunun parametresi 100000,200000 start()'da threadı çalıştırır birde başka dillerde olan asenkron olayı var pythonda nasıl bilmem c#'da çok basit bir şekilde yapılabiliyor oda işini görebilir pythonda varsa öyle bir şey 
Ara
PHP Kod:
os.system('/data/user/0/org.qpython.qpy/files/bin/qpython-android5.sh /sdcard/.../A.py'

Bu işimi gördü Smile
Ara

{lang: 'en'}

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Özel m3u8 script kocero64 5 3,516 06-11-2021, Saat: 16:44
Son Yorum: Keanuss
  S3 Bucket Upload Script'i{DG} Yaşar Malik Kalayli 5 3,091 23-09-2018, Saat: 23:31
Son Yorum: gecemor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Change Theme