Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otomatik Tweet [BETA] & [DEMO]
Twitter ile otomatik durum güncellemesi sayfası oluşturdum. Bu sayfa üzerinden tweetlerinizi girip gün içerisindeki saate göre gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Sistem bu tweetleri, twitter developer api üzerinden yapıyor. Aynı facebook'ta olduğu gibi twitter'da da geliştiricilere yönelik çalışmalar var. qpython.club adıyla açtığım twitter uygulaması üzerinden twitter hesabınız ile giriş yapıp uygulamanın sizin adınıza tweet göndermesini onaylıyorsunuz. Böylelikle access token sisteme kaydediliyor ve bu erişim jetonu ile uygulama üzerinden tweet gönderebiliyoruz. Ayrıca bu sistemin sizin twitter şifrenize, e-mail adresinize ve kişisel mesajlarınıza vs erişme yetkisi yok.

Kullanıcı paneline giriş için sistem, size rastgele bir şifre belirleyip vereceğiniz e-mail adresine gönderiyor. Bu şifre ile panele girip php sayfası ile sistem kaydettiğiniz tweetleri mysql içerisinde saklıyor (veritabanı). Dilerseniz içerisinden şifrenizi ve e-mail adresinizi değiştirebiliyorsunuz. 

Şimdilik tweetler sadece msj olarak gönderiliyor ama ilerleyen zamanlarda resim yükleme ve seçilen resimlerle tweet gönderme alternatifleri yapabilirim.

Normalde sistemin çalışma prensibi dakikada bir veritabanından o dakika için kaydedilmiş tweetleri bulup kullanıcı isim ve tokenlere göre update etmesidir. Fakat sitenin bulunduğu hosting firması dakikada bir cron çalışmasına müsaade etmiyor. O yüzden deneyecek arkadaşların tweet dakikalarını 15 'er dakika aralıklarla yazması gerekecek.

Mesela akşam saat 7 de tweet göndermek istiyorum ama dakikasını 15 ve katlarında yazmak zorundayım. sade 00, 15, 30 ve 45 dakikalarını kullanmak zorundayız.

19:00
19:15
19:30
19:45

gibi... Bu geçici bir durum, kullanıcılardan gelen talebe göre vps üzerinde çalıştırabilirim. Ama dediğim gibi şu an için bu sitenin hostunda çalışıyor ve hosting yöneticileri cron işlerinin minimum 15 'er dakikalık aralıklarla çalışmasına müsaade ediyorlar. Ben de zaten sistemi tam oturtmadığım için vps 'ye gerek duymadım, deneme amaçlı iş görür diye düşündüm. Yoksaki normalde dakikaları ne yazarsanız yazın o fark etmezdi.

Sisteme kaydolan herkesin hesap durumu "Aktif" olarak işaretlenecek ve tweet gönderebilecektir. Konu ile ciddi olarak ilgilenenler için daha sonra ücretli ve tam bir hizmet sağlayabiliriz. 

Sistemin Php ve MySQL kodlamaları bana aittir fakat, mail atmak için PHPMailer gibi bazı hazır kütüphaneleri kullandım. Aynı JQery kütüphanelerini herkesin mecbur kullanması gibi :Smile

SAYFA ADRESİ:
http://twitter.qpython.club

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

Turbobit Premium Link Çeviri | Turbobit Link Generator | http://turbobit.qpython.club
Abi eline sağlık gerçekten çok iyi bir fikir.
Ara
Twitter kullanmıyorum pek. Ama ilerde işime yarayabilir. Ve bu konunun yakın bir zamanda fazla ilgi göreceğini düşünüyorum.
Ara
Twitter anlıktır, ancak bi siteden ya da başka apiden veri çekip anlık paylaşırsa güzel yoksa kimse para vermez ücretsizi daha gelişmiş site/araçlar varken.. Tabi demo olduğu için fazla bir şey beklememek lazım. Takipteyiz Smile eline sağlık. gecemor hocam.
python ve javascript dünyada en çok yazılan iki dil.
c kadar hızlı python kadar syntaxı kolay olan julia da geleceğin dilleri arasında..
Ara
Dogrusunu soylemek gerekirse ben de twitter kullanmiyorum fakat, twitter 'i cok yogun kullananlar var. Reklam olsun takipci kasmak olsun, bunun gibi surekli tweet atmasi gereken ve bu is uzerinden gelir elde edenlerin isine yarayacak bir sistem oldugu icin yapmak istedim. Yoksa twitteri normal kullananlarin pek ilgisini cekecek bir sey olmadigi asikar, yine de ilginiz ve fikirleriniz icin tesekkurler Smile

Projeye bir kac ozellik daha ekleyip r10 da tanitmayi dusunuyorum, ama foruma koymadan da olmazdi.
Turbobit Premium Link Çeviri | Turbobit Link Generator | http://turbobit.qpython.club
Fikir güzel ama kullanıcılar için gerekli değil Smile
Ara
Emeğine sağlık. fikir güzel, tasarım güzel, amaca göre çok faydalı olabilecek bir proje. Alıcısı mutlaka olacaktır. Smile
Ara
Teşekkürler arkadaşlar ilginiz için... Bakalım artık, eğer bir şeyler olmasa da en azından bu haliyle bile forum için extra bir hizmet olmuş olur. Bunda bir iki düzenlemeden sonra bir de youtube api kullanımlarını incelemeyi düşünüyorum bakalım oradan ne çıkacak Smile
Abi yine döktürmüşsün Smile eline koluna sağlık like
Ara
Eyvallah Hakan Wink

{lang: 'en'}

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENİ Turbobit Otomatik Çeviri [BETA] gecemor 667 429,859 25-06-2023, Saat: 16:02
Son Yorum: sadeceisimdustu
  instagram Auto [BETA]&[DEMO] gecemor 7 5,217 17-03-2018, Saat: 12:46
Son Yorum: Barbaros
  GÜNCEL Link kısaltma sitelerini otomatik geçme. olcan 34 45,113 07-02-2017, Saat: 17:22
Son Yorum: olcan
  Facebook Video Yukleyici Appspot (beta) iskeletor 20 21,682 26-05-2016, Saat: 12:57
Son Yorum: Norm Arslan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Change Theme