Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programı Hızlandırma ile ilgili bir soru
Kivy ile yapılan bir programı sadece app sınıfı kullanarak yapsam, yani bütün işlemler app sınıfında gerçekleşse widgetleri ise sürekli ekleyip silsem ve başka bir sınıf ve onun widgeti olmasa program daha hızlı çalışır mı? veya programı olumlu yada olumsuz  olarak nasıl etkiler?
Ara
(25-09-2019, Saat: 16:04)SD-16 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Kivy ile yapılan bir programı sadece app sınıfı kullanarak yapsam, yani bütün işlemler app sınıfında gerçekleşse widgetleri ise sürekli ekleyip silsem ve başka bir sınıf ve onun widgeti olmasa program daha hızlı çalışır mı? veya programı olumlu yada olumsuz  olarak nasıl etkiler?
mikro-optimizasyon olur o. bütün programı tek bir satırda yazsan o da hızlandırır Big Grin şaka bi yana, pythonda hızı çok kafana takma zira belli başlı kütüphaneler dışında python'ın hızlı olmak gibi bir amacı yok
Ara
Bende hızlandırır sandım. Big Grin Peki optimizasyonu hızlandırmak için yapılacak bir şey varmı? Ve pythonun nasıl hızlı olmak gibi bir amacı yok?

Ara
python özünde bir prototyping dili. yani misal ben bir program yapacağım, kurduğum algoritma çalışıyor mu diye önce pythonda yazıyorum çünkü yazması çok kolay, ondan sonra performans odaklı bir dilde yeniden yazıyorum. prototyping oluyo bu, ve bunun için geliştirilmiş bir dilin hızlı olmak gibi bir çabası yoktur yani, hız için tasarlanmamıştır

optimizasyonu hızlandırmaktan kastını anlamadım
Ara
(26-09-2019, Saat: 00:53)excel Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  python özünde bir prototyping dili. yani misal ben bir program yapacağım, kurduğum algoritma çalışıyor mu diye önce pythonda yazıyorum çünkü yazması çok kolay, ondan sonra performans odaklı bir dilde yeniden yazıyorum. prototyping oluyo bu, ve bunun için geliştirilmiş bir dilin hızlı olmak gibi bir çabası yoktur yani, hız için tasarlanmamıştır

optimizasyonu hızlandırmaktan kastını anlamadım

Python'un amacının gerçekten bu olduğunu mu düşünüyorsun? Eğer bir android, ios, windows veya web programlama yapmadan önce algoritma geliştirmek için belki dediğin doğrudur ama python'un da kendine göre diğer dillere tercih edilen kullanım alanları var. Toptan python'u gömmeden android programlama yapacak birine python ile uğraşacağına java, kotlin veya yeni geliştirilen flutter projesi için dart dilini önerebilirdin. Ayrıca android veya diğer platformlar için native bir dil olmadığı için python'u yavaş diye tanımlamak da yanlış olur.
Turbobit Premium Link Çeviri | Turbobit Link Generator | http://turbobit.qpython.club
Optimisazyon kısmında demek istedigim; pythonla yapılan programı daha seri ve hızlı çalışması için yapılacak bir şey varmı?
Ara
gecemor amacının bu olduğunu düşünmüyorum, fakat ortaya çıkış sebebi bu. herhangi bir programlama dilini övmek yada yermek için mantıklı bi sebebim yok, öyle bişey de yapmadım. python genel itibarıyla yavaş bi dil, profesyonel alanlarda kullanılan kütüphaneleri hızlı sadece, onlar da başka dillerde yazıldığı için öyle.

@SD-16 hiçbir fikrim yok, yukarda gecemorun dediği gibi komple başka bi dilde yazabilirsin.
Ara
At the point when we choose to focus on our sugar reliance, we  aside from it doesn't work. At the point when we make an activity plan this way, we're a couple of steps out of line ahead and confronting a misguided course. We don't address what's truly occurring.
Ara
Python dediğiniz kadar yavaş ama yapay zeka kütüphaneleri c ile yazılıyor hızlı olanları da var . Android tarafında Java,JavaScript kullanın uğraşmayın kivy ile.

Konu hortlamış hsbs.
python ve javascript dünyada en çok yazılan iki dil.
c kadar hızlı python kadar syntaxı kolay olan julia da geleceğin dilleri arasında..
Ara

{lang: 'en'}

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kivy Dili Soru & Cevap Ethnic 215 131,997 28-04-2020, Saat: 12:11
Son Yorum: SD-16

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Change Theme